ZWALCZANIE PLUSKWY DOMOWEJ – WROCŁAW, OPOLE

Zwalczamy pluskwy m.in. we Wrocławiu, Kłodzku, Oławie, Opolu – sprawdź szczegółową mapę.

Zwalczanie pluskwy domowej

Niestety ze względu na żywotność tego owada domowe sposoby przynoszą tylko chwilową ulgę i problem prędzej czy później powróci. Zwalczanie pluskwy łóżkowej nie jest więc zajęciem prostym i wymaga specjalistycznej wiedzy oraz odpowiednich środków chemicznych. Niestety większość środków do dezynsekcji pluskwy, które można zakupić w marketach wykazuje tylko krótkotrwałe działanie, które nie przynosi zadowalających rezultatów.

Z doświadczenia wiemy, że wysiłki Naszych klientów zwykle skończyły się niepowodzeniem a nierzadko sporym wydatkiem. Wszelkiego rodzaju sposoby, które są propagowane na różnych forach internetowych przynoszą jedynie chwilową rozwiązanie problemu lub brak co prędzej czy później prowadzi do zlecenia zabiegu wyspecjalizowanej firmie. Odrobaczenie mieszkania z pluskiew nie jest proste ! Ich likwidacja wymaga doświadczenia i odpowiednich środków.

Zwykle przynosimy je sami do domu. W jaki sposób ? Bardzo prosto. Na przykład: przebywając dłuższą chwilę w miejscach publicznych tj.: kina, szpitale, poczekalnie, fotele do masażu w galeriach handlowych czyli wszędzie tam, gdzie korzystamy z miękkich foteli czy łóżek, korzystając ze środków transportu publicznego, w hotelach i pensjonatach w trakcie urlopu. Zwykle czerwone krosty, które wyskakują nam po kilku dniach pobytu traktujemy jako reakcję alergiczną na nowe miejsce (proszek do prania, zmiana jedzenia, inne parametry wody itp.) Gdy spokojnie odpoczywamy, pluskwy wchodzą do naszych toreb podróżnych, ubrań a nawet mogą być przenoszone na Nas samych, kupując ubrania z tzw. secondhandów czy mebli z komisów meblowych a nawet ze znanych sieci sklepów meblowych, które często nie dbają o monitorowanie szkodników w tym pluskwy domowej, od sąsiadów np.: wentylacją, za pomocą zwierząt np.: psów, kotów, szczurów czy ptaków (gołębi), które nierzadko zakładają gniazda na naszych balkonach.

Czerwone plamki na ciele, zwykle układające się w linii prostej wyglądające jak reakcja alergiczna. Charakterystyczny słodkawy zapach sfermentowanych malin, ciemnoczerwone plamki na ścianach, łóżkach materacach – to właśnie Twoja przetrawiona wydalona przez pluskwę domową krew.

Pluskwy żywią się ludzką krwią. Po ugryzieniu przez pluskwę domową na ciele pozostaje swędzące miejsce. I w zależności od człowieka mogą się po ugryzieniu przez pluskwę pojawić inne objawy miejscowe lub ogólne odczyny uczuleniowe. Bardzo często ugryzienia pluskwy łóżkowej są mylone przez lekarzy alergologów z odczynem alergicznym. Pluskwa oprócz pozostawienia bolącego miejsca, roznosi groźne bakterie gronkowca złocistego, który powoduje infekcje takie jak np. posocznicę, zapalenie szpiku kostnego, zespół wstrząsu toksycznego. Nierzadko także choroby odzwierzęce, które nie są groźne dla naszych pupili a dla nas mogą być.

Gdy już mamy pewność, że nieproszeni gości w naszym domu to pluskwy domowe skontaktuj sie z nami jak najszybciej! Zbędna zwłoka powoduje, że liczba kolonii pluskiew wzrasta. Wzrasta też również liczba larw pluskiew. Znacząco zwiększa to koszty usługi odpluskiwania, gdyż musimy zużyć znacznie więcej środków do dezynsekcji. Odpluskwianie mieszkania z czasem rozrostem kolonii pliskiew staje się coraz trudniejsze, rośnie też cena usługi dezynsekcji pluskwy. Przy mniejszej ilości owadów, jaj pluskwy i larw pluskwy zwykle wystarczą tylko dwa zabiegi dezynsekcyjne w odstępie 2-3 tygodni. W skrajnych przypadkach konieczna jest trzecia dezynsekcja pluskwy domowej.

Zwalczanie pluskwy domowej

Zwalczanie Pluskwy - cennik

METODA 1

OPRYSK

  • Oprysk grubokroplisty lub średnio kroplisty.
  • Wymaga przygotowania mieszkania według instrukcji, którą wysyłamy na maila.
  • Przeprowadzamy inspekcję mieszkania.
  • Sprawdzamy miejsca najbardziej zainfekowane szkodnikami.
  • Służymy doradztwem na każdym etapie zlecenia.
  • Udzielamy zaleceń pozabiegowych.
  • Wystawiamy protokół pozabiegowy.
  • Należy wykonać minimum dwa zabiegi, zalecane są trzy.

OD 300 ZŁ ZA ZABIEG

najczęściej wybierany

metoda 2

zamgławianie (ulv)

  • Zabieg wykonywany metodą ULV, czyli inaczej zwane zamgławianie.
  • Najskuteczniejsza metoda walki z pluskwami.
  • Najwyższej jakości preparaty.
  • Stosuje się kilka preparatów posiadających różne substancje aktywne.
  • Wymagane jest przygotowanie mieszkania według instrukcji, którą wysyłamy na maila.
  • Przeprowadzamy inspekcję mieszkania.
  • Sprawdzamy miejsca najbardziej zainfekowane szkodnikami.
  • Służymy doradztwem na każdym etapie zlecenia.
  • Udzielamy zaleceń pozabiegowych.
  • Wystawiamy protokół pozabiegowy.
  • Należy wykonać minimum dwa zabiegi, zalecane są trzy.

OD 350 ZŁ ZA ZABIEG

Ceny są uzależnione od wielkości mieszkania oraz od ilości łóżek. Każde mieszkanie jesteśmy w stanie wycenić telefonicznie.

Jak wygląda proces obsługi?

Po nawiązaniu kontaktu przez formularze na stronie lub przez telefon udzielamy odpowiedzi na wszystkie pytania nurtujące pytania. Pokrótce opisujemy proces zwalczania pluskiew, a następnie umawiamy dogodny termin wykonania usługi. Na wskazany adres mailowy wysyłamy szczegółową instrukcję przygotowania mieszkania. W umówionym terminie punktualnie stawiamy się w mieszkaniu pod wcześniej przekazanym adresem. 

Przeprowadzamy inspekcję, a następnie wykonujemy zabieg, który w zależności od wielkości mieszkania trwa od 10 do 30 minut. Należy pamiętać, że po zabiegu przez 3-4 godziny nie można wchodzić do mieszkania - po tym czasie trzeba wietrzyć mieszkanie przez około 30 minut, a następnie po 14 dniach wykonać kolejny zabieg. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, ponieważ tak najłatwiej uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania związane z całym procesem zwalczania pluskiew. Zawsze służymy pomocą i radą!

jak przygotować się do dezynsekcji pluskwy?

Przygotowanie mieszkania należy do lokatora i powinno obejmować:

  1. Posprzątanie mieszkania - odkurzanie za szafami/meblami, pod szafami / meblami, na szafach / meblach, pod łóżkiem, itp. tak, aby pozbyć się kurzu.
  2. Zrolowanie dywanu i pozostawienie go jak najdalej od łóżka, w przypadku wykładzin dywanowych zalecany jest demontaż
  3. Odsunięcie mebli na 10 – 15 cm od ściany
  4. Przygotowanie łóżka/kanapy: opróżnić skrzynię, w przypadku mebli tapicerowanych – pozostawić kanapę otwartą, w przypadku „narożników” – rozebrać je; w przypadku łóżka z materacem – postawić materac pionowo
  5. Opróżnić wszystkie fotele, pufy ze schowkami, aby zapewnić dostęp ze wszystkich stron
  6. Odłączyć wszystkie urządzenia elektryczne od prądu
  7. Szczelnie zabezpieczyć folią malarską ekrany urządzeń
  8. Trwale usunąć z pomieszczenia przedmioty zbędne, przeznaczone do wyrzucenia, podczas wyrzucania stosować grube worki na śmieci
  9. W przypadku usuwania mebli należy rozłożyć je na mniejsze elementy w miejscu, w którym stoją, każdy z nich zapakować szczelnie w folię „stretch” a po wyniesieniu na śmietnik pociąć, zniszczyć, np. nożem do tapet
  10. Kuchnię zabezpieczyć folią malarską jak do malowania, na szafki nałożyć duży kawałek folii, zabezpieczyć taśmą papierową po obrysie (z góry, po bokach, do ściany, u dołu, do podłogi)
  11. Zabezpieczyć folią wszystkie powierzchnie mające styczność z jedzeniem (np. stół w jadalni)
  12. Pochować i zabezpieczyć bezpośrednio żywność, lekarstwa, środki higieny osobistej (szczoteczki i kubki do zębów, szczotki i grzebienie do włosów, golarki, mydła itp.) schować do worka i szczelnie zamknąć, pozostawić w łazience
  13. W przypadku, gdy w mieszkaniu przebywają małe dzieci: zebrać zabawki, pluszaki – zabezpieczyć je szczelnie folią (np. włożyć do worka) i pozostawić w mieszkaniu, po zabiegu przytulanki powinny znajdować się w odległych miejscach w stosunku obszaru do spania
  14. Łóżeczka dziecięce przykryć namiotem z folii do wysokości materaca, materac usunąć z łóżek
  15. Pościągać obrazy, zdjęcia i ozdoby ze ścian
  16. Bibeloty (figurki, wazony, itp.) poukładać na stole, podłodze lub parapecie
  17. Pościele (poszewki z kołdrą i poduszkami) powinny zostać rozwieszone na drzwiach lub innych powierzchniach, po zabiegu należy przebrać pościel a poszewki wyprać w temperaturze powyżej 60 stopni w „długim, dokładnym, intensywnym” praniu.

W przypadku, gdy pracownik stwierdzi, iż powyższe czynności nie zostały wykonane i nie ma warunków do przeprowadzenia efektywnego zabiegu, może on odmówić jego wykonania i przełożyć termin. 

Warunki wykonania zabiegu dezynsekcji pluskwy

Zabieg dezynsekcji pluskwy wykonywany jest poprzez zamgławianie pomieszczenia środkiem kontaktowym. Polega na potraktowaniu w pierwszej kolejności miejsc strategicznych - tam gdzie są lub potencjalnie mogą być pluskwy a następnie na rozprowadzeniu po mieszkaniu mgły środka owadobójczego. Mgła rozprowadzana jest silnym podmuchem powietrza, unosi się, oblepia ściany, sufity, przedmioty, opadając na podłogę. Po zabiegu zalecane jest powstrzymanie się od sprzątania powierzchni traktowanych. 

Czas trwania zabiegu to 15-30 minut w zależności od powierzchni.

Po zabiegu należy opuścić lokal na 3 – 4 godzin.

W trakcie i po zabiegu, w mieszkaniu nie mogą znajdować się ludzie i zwierzęta. 

Wykorzystywany materiał i czas jego działania

Stosujemy mieszaninę paru preparatów posiadających różne substancje aktywne. Działają one od kilku do kilkunastu dni. Przy zachowaniu zalecanych procedur i zaleceń w większości dwa zabiegi są wystarczające. Wszystkie środki, których używamy, mają aktualne badania, odpowiednie certyfikaty, karty charakterystyki i etykiety. Stosujemy je zgodnie z zaleceniami producentów i własnym doświadczeniem.

Gwarancja

Gwarancja przy wykonaniu 2 zabiegów wynosi 30 dni a przy 3 - 3 miesiące. Warunkiem jej uzyskania jest przygotowanie mieszkania zgodnie z przesłaną instrukcją oraz wykonaniem zaleceń przekazywanych na miejscu zlecenia.

najczęściej zadawane pytania

Tak - wykonywane przez nas zabiegi są bezpieczne, pod warunkiem zastosowania się do zaleceń.

Oczywiście, że tak, ale należy pamiętać, że aby problem nie powrócił, trzeba współpracować z naszą firmą i postępować zgodnie ze wskazówkami, których udzielamy. Taka współpraca jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu.

Kwiaty zostają w mieszkaniu, a zabieg w żaden sposób ich nie uszkodzi i będą dalej pięknie rosły.

Rybki mogą zostać w mieszkaniu, ale akwarium trzeba szczelnie zabezpieczyć folią oraz wyłączyć napowietrzacz.

Odzież może pozostać na swoim miejscu na czas zabiegu i nie ma potrzeby zabezpieczania jej w żaden sposób, natomiast po przeprowadzeniu procedury należy ją (w miarę możliwości) wyprać w temp. 60 stopni - pozwoli to zwalczyć zarówno formy przetrwalnikowe jak i ewentualne jajeczka. Odzież, której z jakiegoś powodu nie można wyprać w ten sposób, warto dokładnie przeprasować żelazkiem ze szczególną uwagą np. na szwy. Pranie nie służy tu zmyciu preparatów, tylko pobyciu się ewentualnych pozostałych na nich martwych pluskiew.

Ile pytań tyle odpowiedzi. Przyczyn jest wiele - mogą się one dostać na naszą odzież na przykład podczas siedzenia w taksówce, autobusie czy innym środku komunikacji, ponieważ całkiem możliwe, że osoba obok nas nieświadomie przyniosła je ze swojego mieszkania.  Kolejnym przykładem może być szykowanie stroju na wyjście i odruchowe rzucenie odzieży, która była przymierzona lub ma być przymierzona na łóżko, w którym są pluskwy. Po schowaniu odzieży do szafy również szkodniki się do niej dostają.

Na czas zabiegu pościel używaną na co dzień należy rozwiesić na drzwiach lub krzesłach, a po zabiegu założyć świeże poszewki i poprzednią wyprać w temp. 60 stopni. Pościel, która była wcześniej w łóżkach jako zapasowa, również powinna zostać na wierzchu i należy ją wyciągnąć z ewentualnych foli, reklamówek lud innych zabezpieczeń. Jeśli jednak decydujemy się na jej wyrzucenie, to zalecamy ją trwale i skutecznie zniszczyć w taki sposób, aby komuś się nie przydała -  po zabraniu jej do domu ktoś może przenieść wraz z nią nowy nabytek z niechcianymi lokatorami (którzy na pewno nie będą płacić czynszu, a ich eksmisja będzie kosztowała sporo pracy i pieniędzy :D).

Podstawowy problem z pluskwami to przenoszenie ich w zasadzie z każdego miejsca, gdzie są ludzie, czy to komunikacja, kino, kolejka u lekarza, szatnia, czy hotel (bez znaczenia ile ma gwiazdek). Można się ich nabawić również w okolicach własnego mieszkania np. na klatce schodowej, w windzie czy od sąsiada z innego piętra. W budynkach wielorodzinnych mogą również przechodzić wentylacją, ciągami rur czy innych przyłączy, które przechodzą pionami pomiędzy mieszkaniami.

Często spotykanym przypadkiem jest także inna pluskwa niż domowa - mowa o  jaskółczej, która żyje w gniazdach tych ptaków, przyklejonych do elewacji budynków. W ciepłe dni czy wraz z rozwojem kolonii migruje ona do mieszkań, gdzie żeruje i rozmnaża się dalej.

Pluskwa jak każdy organizm żywy jest w pewnym stopniu wygodna, a z racji, że żywi się krwią, to najczęściej jest tam, gdzie żywiciel odpoczywa, czyli w  łóżku i jego okolicach - różnego rodzaju szparach, szczelinach, obiciach materiału, łączeniach, zagięciach i fałdach materiałów. Często można je spotkać również za obrazami, za szafkami, w karniszach i zasłonach, w listwach przypodłogowych, w kontaktach i gniazdkach, w szczelinach ścian i tapet, a nawet pod tapetami.

Objawy ugryzień to nic innego jak reakcja alergiczna/obronna organizmu. Charakterystycznymi objawami są czerwone, kilkumilimetrowe czerwone ślady ułożone w linii lub np. w trójkąt. Odczyn alergiczny może pojawić się na ciele nawet po 48 godzinach, ale również po paru minutach - zależne jest to od konkretnego człowieka, ponieważ każdy reaguje na ugryzienia inaczej. Można to porównać do użądleń pszczoły, u jednego nie ma śladu, inny tylko spuchnie, a jeszcze inny wyląduje w szpitalu z silną reakcją alergiczną i zagrożeniem życia. U niektórych ludzi w początkowej fazie problemu nie ma żadnych reakcji i śladów, a dopiero jak kolonia rozwinie się bardziej i ugryzień jest więcej, wtedy pojawia się ślad. Dzieje się tak ze względu na to, że dla organizmu został przekroczony próg szkodliwości i daje on nam znać, że coś jest nie tak.

Czasami w trakcie wykonywania zabiegu likwidowania pluskiew słyszymy, że “męża nie gryzą” - to nieprawda - gryzą, tylko mąż nie ma odczynu alergicznego. Nie ma tu znaczenia grupa krwi, picie alkoholu, palenie papierosów czy jakiekolwiek inne czynniki, po prostu nie wszyscy mają odczyn alergiczny, ślady po ugryzieniach. Nawet u osób, które są alergikami, zdarzają się tacy, którzy mają ślady, a i tacy, u których ugryzienia pozostają bez najmniejszego śladu. 

W Internecie można napotkać wiele porad i domowych sposobów takich jak woda z octem czy sam ocet, goździki, liście laurowe, lawenda, soda czy nasza ulubiona kurkuma, która jeśli nie zostanie odkurzana bardzo dokładnie to podczas zabiegu zamgławiania lata wszędzie w powietrzu i łącząc się z preparatami, farbuje wszystko na żółto. 

Te rzeczy są dobre, ale w kuchni, a nie do zwalczania szkodników - szczególnie pluskwy, która jest jednym z najcięższych przeciwników. 

W ostatnim czasie panuje również moda na rozsypywanie w mieszkaniu ziemi okrzemkowej, która owszem jest dobrym środkiem, wręcz historycznym, ale jeśli mamy wiedzę jak jej używać. Ziemia okrzemkowa jest w swojej strukturze jak drobinki szkła, które powodują wycieranie pancerzyka chitynowego (to taka jakby skóra insektów), co powoduje, że ich organizmy wysychają. Jednocześnie zapycha ona przetchlinki, takie otworki w pancerzu, przez które owady oddychają, co powoduje ich uduszenie. Pomimo wielu artykułów i porad na forach internetowych nikt nie mówi o tym, jakie magą być skutki dla człowieka, który żyje w mieszkaniu z takim preparatem. 

Każdy ruch w mieszkaniu, przejście, odkurzanie, otwarcie drzwi czy okna w mieszkaniu, siadanie na łóżkach czy kanapach i wiele innych powoduje wzbijanie drobinek ziemi okrzemkowej do lotu w powietrzu, którym oddychamy. Może to być brzemienne w skutkach - uszkodzenie błon śluzowych, dróg oddechowych, a nawet nabawienie się pylicy… to tylko kilka przykrych konsekwencji. Stąd też mocno przestrzegamy przed stosowaniem ziemi okrzemkowej dla własnego dobra i zdrowia. 

Nawet zakup na własną rękę preparatów w markecie czy Internecie rzadko kiedy przynosi pożądany efekt - wszystko przez to, że preparat to jakieś 30% sukcesu, a reszta to sprzęt i przede wszystkim doświadczenie specjalisty, który zna biologię szkodnika, posiada niezbędne szkolenia i doświadczenie w zwalczaniu szkodników.

Żadne z aut, którymi się poruszamy, nie mają żadnej reklamy. Wszyscy nasi pracownicy są w ubraniach cywilnych, a do mieszkań wchodzą ze skrzynką narzędziową niczym serwisanci, zapewniając w ten sposób pełną dyskrecję dla każdego z naszych klientów.

Niestety nie wykonujemy zabiegów w pojedynczych pokojach. Dlaczego? Ponieważ podstawowym problem jest przenoszenie pluskiew. Co to znaczy? Każdy z nas nie raz w swoim życiu był na plaży, z której w momencie wyjścia i powrotu na kwaterę czy do domu pieczołowicie otrzepuje się z piasku, lecz finalnie okazuje się, że i tak przynieśliśmy go do mieszkania. Z pluskwą jest podobnie, tym bardziej że wykluwa się ona z jajeczka wielkości ziarenka piasku, wiec ciężko ją zauważyć. Przemieszczając się pomiędzy pokojami w domu, łatwo rozprzestrzenić problem. Jednocześnie należy pamiętać, że pluskwa sama też się porusza z prędkością około metra na minutę wiec jej spacer w nocy kiedy wszyscy śpią z pomieszczenia do pomieszczenia to zaledwie kilka minut.

W naszej ocenie najbardziej skuteczną i przynoszącą najlepsze efekty jest zabieg ULV, czyli tzw. zamgławianie. Z urządzeń, które stosujemy, aplikujemy preparat o bardzo małej kropli i pod dużym ciśnieniem, co w połączeniu z wiedzą, doświadczeniem i współpracą z klientami jest najbardziej skuteczną metodą w walce z pluskwami domowymi.

Oprysk ciśnieniowy i zamgławianie (profesjonalnie nazywane zabiegiem ULV) można porównać do płynu do mycia szyb i automatycznego odświeżacza powietrza. Płyn do mycia szyb przy każdym naciśnięciu spustu widać, gdzie leci i jak osiada, a kiedy zaaplikujemy go za dużo, to spływa nam z każdej powierzchni. Automatyczny odświeżacz powietrza z kolei po uruchomieniu dawkuje preparat w formie małej kropli, która po chwili znika, a jej niewidoczne gołym okiem cząsteczki wiszą w powietrzu, dzięki czemu wdychając je, czujemy określony zapach.

Przy metodzie ULV jest podobnie jak z automatycznym odświeżaczem powietrza z tym że urządzenia, które stosujemy, mają dodatkowo spore ciśnienie. Zasięg urządzenia to około 7-8 metrów co powoduje, że w znacznym stopniu jesteśmy w stanie wtłoczyć preparat w różnego rodzaju szpary, szczeliny czy miejsca strategiczne. Dodatkowo ciśnienie preparatu wydostającego się z niego powoduje, że w całym mieszkaniu rozprowadzona jest forma mgiełki, a ta opadając, penetruje wszelkiego rodzaju powierzchnie.

W większości przypadków łóżka czy inne meble są do uratowania i nie ma potrzeby ich wyrzucania, ale ostateczną ocenę możemy wykonać podczas inspekcji przed zabiegowej i wtedy ewentualnie powiedzieć czy je zostawić, czy raczej wyrzucić. Jeśli jednak ktoś decyduje się na wyrzucenie łóżka, to zalecamy rozłożenie go na pojedyncze elementy i owinięcie szczelnie folią, aby nie roznieść pluskiew na korytarze i części wspólne. Warto też kategorycznie zniszczyć mebel, aby nikt nie wpadł na pomysł zabrania go do siebie.

Przy preparatach, które stosujemy i metodzie zamgławiania, okres 3-4 godzin jest minimalnym czasem, przez jaki nie można wchodzić do mieszkania. Następnie wystarczy wietrzyć mieszkanie przez 30 min (w zależności od pogody). Jeśli będzie słoneczny, wietrzny dzień, można robić to krócej. To, że inne firmy nie pozwalają wchodzić przez 12 czy 24h, do mieszkania (choć spotkaliśmy się nawet z czasem karencji 48h) wiąże się z tym, jakie preparaty zostały zastosowane. Warto jednak wiedzieć, że nie działa to tak, że im dłużej nie wolno wchodzić do domu, to tym skuteczniejszy będzie zabieg.

Ze względu na biologie pluskwy domowej i faktu, że żywi się mniej więcej co 3-4 dni zalecamy w miarę możliwości niesprzątanie mieszkania przez kilka dni po zabiegu. Stosowane przez nas preparaty nie brudzą powierzchni i nie kleją się, co nie wpływa na normalne funkcjonowanie. Powierzchnie, które mają kontakt z żywnością, typu stoły czy blaty, można umyć i wystarczy tu woda z detergentem. Jeśli zachodzi już konieczność sprzątania, bo macie Państwo np. raczkujące dziecko, które grasuje po podłodze niczym iRobot, zaleca się przemycie podłogi z pozostawieniem około 15 cm niemytej powierzchni przy listwach, niemycie podłogi pod łóżkami i w ich okolicach (im więcej nieumytych miejsc, tym lepiej!).

Substancje aktywne w preparatach dostępnych na rynku nie docierają do środka jajeczka, co sprawia, że ich nie zwalczają. Po około 10-12 dniach wykluwają się więc nowe pluskwy, więc po 14 dniach od pierwszego zabiegu robimy kolejny, aby wybić te nowo narodzone i ewentualne formy odporne. Dwa zabiegi to niezbędne minimum, by pozbyć się nieproszonych gości. W skrajnych warunkach np. mieszkaniach bardzo zainfekowanych lub w których były stosowane preparaty na własną rękę, zaleca się wykonanie trzeciego zabiegu.

W przypadkach kiedy klient posiada preparaty np. z marketu czy zamówione przez Internet i stosował je w sposób nieumiejętny, czy niewłaściwy, może wystąpić odporność na substancje aktywne. Pomimo wielu substancji dostępnych na rynku, wiele z nich ma te same lub podobne środki aktywne. To tak, jakbyśmy podawali pluskwom domowym szczepionki na daną substancję, dzięki którym się uodporniają. Jak więc widać, samodzielne zwalczanie ich jest nieopłacalne.

Nie bierzemy odpowiedzialności za to co zrobił ktoś - ponosimy ją tylko za działania nasze i naszych certyfikowanych pracowników przy współpracy z klientem. Wszelkiego rodzaju poprawki po kimś traktujemy tak, jakbyśmy musieli działać od nowa. W przypadkach wykonywania zabiegów po nieskutecznych działaniach innej firmy istotną informacją jest to, jakimi preparatami lub substancjami aktywnymi wykonany był on wcześniej - to pomoże nam skutecznie rozwiązać problem.

Pluskwa w ciągu dnia żyje w ukryciu i w normalnych warunkach nie wychodzi na światło dzienne. Ukazuje się w nocy, najczęściej pomiędzy godziną 3 a 4 - żywi się krwią ludzką, a więc kiedy człowiek głęboko śpi, ona udaje się na posiłek. Dorosła pluskwa ma około 5-7 mm wielkości, przy czym głodna jest na tyle cienka, że potrafi przebiec w szczelinie, gdzie jesteśmy w stanie wcisnąć jedynie kartkę papieru. Jajeczka są wielkości ziarenka piasku, a w swej budowie przypominają słoik z nakrętką. Co ciekawe, szkodniki te przechodzą około 6 wylinek, ostatnia to forma dorosła. Podczas wzrostu zrzucają swój pancerzyk chitynowy, a tworzy następny, większy. Niedojrzała pluskwa od takiej w pełni dorosłej najczęściej różni się wielkością i czasem kolorem - młode mają barwę słomkową, często z widocznym przewodem pokarmowym, w którym widać spożytą krew. Dorosłe natomiast są w kolorze brunatno-brązowym czy bursztynowym. Ich odchody są dobrze widoczne na drewnie, są wielkości ziarenka maku, które pod wpływem wilgoci się rozmazują

I tak i nie. Regularne sprzątanie i ogólny porządek może pomóc szybciej zdiagnozować problem, ale nie jest to tak, że pluskwy biorą się z brudu. Usługi wykonujemy w bardzo różnych mieszkaniach i niejedno już widzieliśmy, ale nie ma tu znaczenia czy jest to mieszkanie lekarza, prawnika, pani ze sklepu, gospodyni domowej, czy kogokolwiek innego. To może spotkać każdego, bez względu na to, jaką ma pozycję społeczną czy zawód.

Mamy w firmie zasadę, że żaden z pracowników nie bierze pracy do domu i bardzo tego przestrzegamy. Odpowiednie procedury pozwalają tego uniknąć.

UMÓW SIĘ JUŻ TERAZ - DERATYZACJA WROCŁAW

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam uporać się z każdym gatunkiem pasożytów!
Nie wierzysz? Przekonaj się sam!

+48 668 478 452
Umów się na wycenę

DDD Wrocław, Dolny Śląsk, Opole - Obszar wykonywania usług

Działamy na terenie między innymi: Wrocławia, Kłodzka, Świdnicy, Dzierżoniowa, Wałbrzycha, Oławy, Prudnika, Nysy, Głuchołaz, Opola.

DDD Wrocław i okolice - mapa

Kliknij mapę, aby wyświetlić większą wersję.

Formularz kontaktowy

keyboard_arrow_up